DOMŮ NOVINKY O TÁBOŘE / REGISTRACE FOTKY ČKD KONTAKT / NÁŠ TÝM VÍKENDOVKA

Často Kladené Dotazy

Nevíš? Tak se podívej níže

ČKD - Často Kladené Dotazy, zda se vám pokusíme odpovědět na Vaše nejčastější otázky, pokud zde nenajdete odpověď na svou otázku, tak nás neváhejte kontaktovat. Ptáš se nás co na sebe? Jakou zbraň? Napiš a my odpovíme. Využij email. info@battlefield-camp.cz

1, Jaké si mám koupit maskáče?

Spousta z vás se nás ptá, jestli nevadí, že budete mít maskáče od AČR tedy vz.95 nebo Německé bundeswehr? Opravdu to vůbec nevadí, klidně přijeďte v Britské, Americké či jakékoliv jiné uniformě či maskáči. Je to jen na vás.

 - obrázek maskáče -

Samozřejmě by jste si měli vzít pevnou obuv, ochranné brýle, které jsou určeny na airsoft a případně i zbraň s doporučeným střelivem.

2, Mám si vzít vlastní airsoftku?

Vlastní airsoftku si určitě dovézt můžeš. Nemáme žádné omezení na to, jestli to bude plynovka, elektrika nebo manuálka. Jen máme omezení na úsťovou rychlost zbraně max. 150m/s s 0,20g. Výjimku tvoří pouze odstřelovači vybavení záložní zbraní s menším výkonem.

Pokud nemáš vlastní zbraň, lze jí u nás zapůjčit za poplatek. Máme elektrické i manuální odstřelovací zbraně různých typů (AK-74, G36, M16, M4 aj.).

 - obrázek maskáče -

3, Mám si vzít spacák a karimatku?

Na táboře bude třeba obojího. Jelikož budeme spát ve vojenských stanech a občas i podnikat mise, které budou vyžadovat přespání v lese.

 - obrázek maskáče -  - obrázek maskáče -

4, Chci synovi/dceři koupit levné maskáče. Jaké a kde?

Tento dotaz se k nám dostává velmi často a máme na to vcelku jednodudou odpověď. Osobně pokud chce člověk pořídit něco co zapadá do středoevropského stylu, tedy tak aby nás to zamaskovalo našem typu přírody a nestálo moc peněz mohu doporučit maskovací vzor: Flecktarn nebo-li maskovací vzor užívaný Německou armádou Bundeswehr. Rozhodně nedoporučuji kupovat kopie ať už Českého vz. 95, Amerického Marpatu nebo Multicamu. Proč ? Protože nejsou většinou kvalitní a stojí mnohem více než kvalitní oblečení Bundeswehr. Originální blůza (mírně použitá) se dá sehnat i do 100 kč.


 - obrázek maskáče -

Jak a kde jí koupit ? Buď v armádním výprodeji nebo například napsat do portálu zbozi.cz „Blůza bundeswehr“ a za 65 kč je vaše. (Hledáno 11.11.2017) Obdobně je to i s kalhotami, avšak tam je cenovka o trošku vyšší. Začíná na 200 kč. Musím jen upozornit, že se jedná o použité zboží, ale vždy v dobrém stavu. Nejlepší je využít armádní výprodeje a osobně si je vyzkoušet jak padnou.

 - obrázek maskáče -

5, Co s sebou si sbalit?

– Dostatek oblečení, spodního prádla, maskáčů atd..

– Tenisky, Kanady (outdoorové nepromokavé boty), žabky či pantofle a ideálně ještě boty na přezutí

– Pokrývku hlavy (kšiltovka, helma, klobouk, šátek)

– Hygienické potřeby (kartáček, pastu, ústní vodu a podobně)

– Prášky na alergii a jiné užívané léky

– Repelent, Kapesníky

– Pláštěnku či pončo

– Plavky, Ručník, Osušku

– Ideálně pet láhev min 0.5L nebo čutoru.

– Spacák a karimatku

– Batoh

– Baterku (S náhradními bateriemi)

– Kapesné, psací potřeby, papíry

– Kartičku příslušné zdravotní pojišťovny (kopii) a přihlášku

 Jak sbalit batoh

– Jídelní potřeby (ešus, příbor a hrníček)

– Vlastní zbraň

– Ochranné prostředky (brýle, helma, rukavice)

– Vysílačka (PMR)

Mobilní telefony a další elektronické zařízení (MP3 apod.) nedoporučujeme brát dětem s sebou na tábor. Batoh, Kufr či jiné zavazadlo doporučujeme označit jmenovkou a ideálně sepsat seznam sbalených věcí. Peníze, telefon a jiné cennosti lze uložit u vedoucích.

6, Bude se zvyšovat věková hranice?

Věková hranice se již zvýšila minulý rok. Nyní je stanovena na 11 až 19 let. Není to však dogma a lze i stanovit výjimku pokud se mladší účastník cítí, že zvládne držet krok i se staršími! Výjimka nám už několikrát potvrdila, že i v 10 letech lze stíhat starší kolegy.

7, Bez čeho se opravdu neobejdu

Ta hlavní, nejdůležitější, nejnepostradatelnější a nejpotřebnější věc, bez které se v žádném případě neobejdete, jsou pořádné boty. A tím myslíme pevnou nepromokavou pohodlnou obuv nejlépe se zpevněným kotníkem. Vzhledem k prostředí, ve kterém se budeme nacházet, v nich strávíte většinu času. Věřte, že ranní nebo večerní rosa vám běžnou obuv promočí stejně spolehlivě jako vydatný déšť. Stejně tak důležité je mít kvalitní spacák a karimatku, protože i v létě mohou být noci velice chladné (za poplatek jsme schopni zapůjčit viz výše záložka PŮJČOVNA).

Další důležitou věcí je batoh, do kterého se pohodlně sbalíte na celý den a láhev na pití o objemu minimálně 0,5l.

8, Budou opět svozy z Brna a Prahy?

Při dostatečném zájmu jsme schopni svozy zajistit (viz. přihláška).

9, Jak to bude s hygienou?

Jistě se zajímáte, jak budou zajištěny podmínky osobní hygieny. Toalety jsou obstarány v podobě suchých a chemických toalet. Rovněž máme zajištěnou vojenskou sprchovou soupravu. Pro účely mytí nádobí, rukou a čištění zubů bude zajištěna pitná voda v dostatečném množství. Další podrobnosti viz. záložka ZÁZEMÍ.

10, Jak to bude s ubytováním a stravou?

Spaní je zajištěno ve vojenských stanech s podsadou na polních lehátkách. Každý účastník si musí dovézt nebo zapůjčit karimatku a spacák. Jídlo bude zajištěno 5x denně. Obědy budou dováženy z externího restauračního zařízení. Další podrobnosti viz. záložka ZÁZEMÍ.